Clouddiensten Orange Business Services helpt ruimteprogramma ESA

ICT-expert Orange Business Services is onderdeel van het Airbus Consortium, één van de vier consortia die geselecteerd zijn voor het data- en informatieproject van Copernicus (DIAS) door de European Space Agency (ESA). Orange Cloud for Business levert expertise op het gebied van cloud ICT-diensten, samen met Orange’s wereldwijde cloudoplossing Flexible Engine.

Copernicus is een initiatief van de Europese Unie en heeft als doel om gratis en vrije toegang te verschaffen tot bijna real-time data, modellen en voorspellingen over onze planeet. Deze data, die wordt verzameld door een groep satellieten en observaties ter plekke is van cruciaal belang voor zowel de veiligheid van onze aarde als het milieu. DIAS is opgericht ter ondersteuning van het Copernicus-programma, waardoor deze gegevens voor EU-burgers vrij toegankelijk zijn via een cloud computing-architectuur.

Het consortium Airbus en Orange Business Services streeft ernaar om binnen zes maanden een ‘one-stop-shop’ te ontwikkelen voor alle gegevens en diensten met toegevoegde waarde. Hierdoor kunnen wetenschappers, bedrijven en ondernemers bedrijfsmodellen ontwikkelen en software en applicaties ontwikkelen op basis van aardobservatie-data.

Het consortium staat onder leiding van Airbus en zal gebruik maken van de wereldwijde cloud-oplossing Flexible Engine van Orange Business Services om aan de eisen van Copernicus te voldoen. Flexible Engine is een zeer veilig en betrouwbaar public cloud-aanbod gebouwd op OpenStack-technologie. Het biedt de schaalbaarheid en big data-omgeving die nodig is om Copernicus-gegevens op te slaan, te structureren en in te zien. Orange Business Services zal Airbus assisteren bij het beoordelen, definiëren en bijwerken van de cloud-strategie. Orange Business Services zal met zijn kennis van digitale bedrijfsbehoeften bijdragen aan de ontwikkeling van nieuw en innovatief gebruik van de observatiebeelden van Copernicus.
“Big data-analyse, ondersteund door de juiste cloud-mogelijkheden, kan helpen met het bepalen van de waarde van deze data voor nieuwe bedrijfsmodellen en economische groei voor Europa. Het hele Orange-team is er trots op deel te nemen aan dit ambitieuze project”, zegt Philippe Laplane, CEO van Orange Cloud for Business.

Auteur |   ·   maandag 8 jan, 2018

Deel dit artikel

Lees meer ICT nieuwsnaar homepage »

Smartshore benoemt Mario der Weduwen tot lid Raad van Advies

Smartshore benoemt Mario der Weduwen tot lid Raad van Advies

Smartshore, internationaal IT-dienstverlener, stelt per direct Mario der Weduwen aan als nieuw lid van Raad van Advies (RvA). Met ruim dertig jaar ervaring in leiderschap, onder meer als CIO en CTO, zal Der Weduwen bijdragen aan de verdere professionalisering en groei van Smartshore. De benoeming past bij de ambities van Smartshore om haar positie als

Vier bewegingen binnen de techsector in 2025

Vier bewegingen binnen de techsector in 2025

Experts signaleren ontwikkelingen in AI, security en regelgeving Nieuwegein, 4 juni 2025 – AI, security en strengere regelgeving zetten de techsector op scherp. Dat bleek gisteren tijdens Experts Live Netherlands, een community kennisevenement rondom Microsoft technologie. Meer dan tweeduizend IT-professionals kwamen samen in het NBC Congrescentrum om te sparren, kennis te delen en bij te

Deep Sleep Technologies voert slaaponderzoek uit met nieuwe vorm van neurostimulatie technologie

Deep Sleep Technologies voert slaaponderzoek uit met nieuwe vorm van neurostimulatie technologie

Ondernemer Michiel Verstraten brengt nacht door in UvA-lab voor slaapmeting Amsterdam, 1 mei 2025 – Ondernemer Michiel Verstraten nam vannacht deel aan het slaaponderzoek van Deep Sleep Technologies, waarbij een nieuwe vorm van neurostimulatie technologie werd gebruikt. Het onderzoek vond plaats in het Sleep & Memory Lab van de Universiteit van Amsterdam, dat gespecialiseerd is

Aantal persoonlijke meldingen bij Nederlandse servicedesks is in één jaar tijd bijna verdubbeld

Aantal persoonlijke meldingen bij Nederlandse servicedesks is in één jaar tijd bijna verdubbeld

Het aantal persoonlijke meldingen bij Nederlandse servicedesks is in één jaar tijd bijna verdubbeld. In het afgelopen jaar werd maar liefst 42 procent van alle meldingen van mens-tot-mens doorgegeven. Een jaar geleden bedroeg dit slechts 25 procent van alle meldingen. Dit blijkt uit een onderzoek van detacheringsbureau Linden-IT onder negentig Nederlandse bedrijven met een helpdesk.

Nieuwe DSA-wetgeving uitdaging digitale marketeers

Nieuwe DSA-wetgeving uitdaging digitale marketeers

De nieuwe DSA-wetgeving (Digital Service Act van de EU) die sinds 1 januari ook geldt voor kleinere digitale ondernemers, vormt een flinke uitdaging voor digitale marketeers, aldus Nasser al Kamouchi, directeur van de Whello Group uit Amsterdam. Hij ziet nadelen als minder effectieve marketing, een lagere ROI en toenemende kosten (met alle risico’s, zie verderop),

In samenwerking met

banner

Dossiers

Partnerdossiers



ICTtrends.nl

ICTtrends.nl is het platform voor en over IT en IT-management. Behalve de belangrijkste trends en nieuwsfeiten in de IT-wereld biedt ICTtrends.nl ook achtergronden en praktische handvatten.

Contact

ICTtrends.nl
Telefoon: 020 – 760 2671 (werkdagen)
Mail: redactie@icttrends.nl

ICT rubrieken